Recenzja: Archons – The Consequences Of Silence

Archons - The Consequences Of SilenceARCHONS

The Consequences Of Silence (2008)

Kanada, Cryogenic Records, Death Metal

Cieszyłem się jak dziecko kiedy kolejny zespół z Kanady zdawał się rozpieprzyć mój ośrodek słuchowy na części pierwsze i sprawiał wrażenie, technicznie zdeprawowanego. Brzmienie miażdży klatę piersiową. Półprzysiad na tchawicy i nie można krzyczeć o pomoc. Niby melodic death ale jaka siła przebicia! Gitary brzmią wyśmienicie ostro i soczyście. Palce oblizywać można aż do kości. Potęga wyzwolona spod ich rąk jest jak huragan a co lepsze to ma momenty wytchnienia i ma chwile urywające śródstopie i wszystkie wiązadła! Doskonale wtapia się w to niejedna klimatyczna wstawka. Stop i zwolnienie, stop i klimatyczna gitara prowadząca z rytmiką i solówką w tle – bogactwo!

Nieustanna rytmika, która nabiera thrash’owej maniery, poganiana jest przez perkusyjne blasty i nieustające roll’e. Archons gra walce z szybkością odrzutowca i dokładnością piły spalinowej. Potrafią przemówić do człowieka – oj tak. Przy tempie, które wpadając przez nozdrza, potrafi rozerwać płuca, ciężko się przeciwstawiać. Archons nie bierze jeńców. Doskonale inkorporuje melodie w swój agresywny styl bycia. Tą muzykę chłonie się wręcz doskonale. Jest świetnie wyprodukowana i precyzyjnie zagrana. Jest tu wiele technicznych zagrywek ale są i proste thrash’owo – melodic death metalowe zjawiska. “The Consequences Of Silence” jest przebogatą płytą, która potrafi skutecznie spędzić sen z powiek. Wspaniała wiktoria kanadyjskich instrumentalistów, którzy należą do mojej ścisłej, osobistej czołówki. Jeszcze nie zdarzyło mi się trafić na jakąś padakę z tamtego rejonu. Oby ta dobra passa trwała jak najdłużej. Polecam!

Lista utworów: Intro; Enigma of Torments; Of Pride and Prejudice; Obsolete Lifeform; Plague of Corruption; Wandering the Burning Land; Pulverizing Inner Toughts; The Fall of a Dreamer; Beyond Anger; Delusional Beliefs

8.5/10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *