Recenzja: Bottom – Psychofilia

BOTTOM

Psychofilia (2017)

Polska, Deformeathing Productions, HC / Grindcore

Jakże soczyste brzmienie rzuca się w uszy po odpaleniu „Psychofilia”! Trzeci, pełny krążek Bottom to nie przelewki. Zespół nabrał rozpędu i od pierwszych sekund zasadził solidnego kopa między zmierzwione poślady skąpane w trupio zimnych wodach Bałtyku. Intensywność ofensywy ekipy ze śląska potrafi zbić z tropu. Nasum’owy początek płyty zdaje się być trochę na jedno kopyto (szczególnie to perkusyjne) ale potem jest coraz lepiej. Rasowo gryzie w przełyk i gdyby nie te hardkorowe narośle to Bottom serwował by klasowy death/grind w bardzo sympatycznym tempie. Jedynie nie jestem przekonany do tych pulsujących okrzyków. Manifestujący młodzieżową złość – krzyk, słabo wpływa na odbiór niektórych kompozycji. Okej, nie umrę z tego powodu ale fanem nie jestem.

Lokalny growling – uroczy i nawet w tej wolniejszej artykulacji, bardzo daje radę. Rozpędza maszynę dewastującą. Potencjalna możliwość ujednolicenia wokaliz sprawia jednak, że ciężko mi na sercu. Nic nie zrobisz więc należy pochwalić współpracę sekcji gitarowej z perkusyjną. Dzieje się sporo i gdyby nie punktowa wtórność to byłoby idealnie. Życzyłbym sobie aby perkusja nie uprawiała tak często eskapady ku słońcu a skupiła się na większym zróżnicowaniu na odcinkach prostych. Chcę żywiołu bo potencjał jest duży. Czemu zatem żywiołu nie ma!?

Bottom śledzę od początku. Progres jest ogromny. Cieszę się, że Panowie nadal grają i próbują rozsadzić system od środka. Raduje mnie, że przekaz i forma jest tak wiarygodna. Łaknę jednocześnie rozpierdolu totalnego bo wierzę, że ten zespół może go serwować z lekkością rzygającej świni. Proszę o więcej bezkompromisowości i ogólnie, bez skrępowania proszę urwać mi łeb. Dziękuję.

8/10

S-27
Ołtarze zbrodni
Czy na pewno?
Poliprawda
Antagonista
W objęciach szaleństwa
Sznur
Nieważne
Bezimienni
Memorabilis
Hatesong
Osaczony
Anti-Totalitarian
Lunatycy

Tagi:
the best of


video


facebook

menu