Solefald i In Vain pierwszy raz w Polsce razem na dwóch koncertach

SolefaldNorwescy weterani awangardowego black metalu z grupy Solefald już w czerwcu 2013 roku zawitają do Polski po raz pierwszy w swojej karierze! Grupa zaprezentuje się na dwóch koncertach – 29.06.2013 w krakowskim klubie Rotunda oraz 30.06.2013 w warszawskiej Progresji. Będzie im towarzyszył również norweski zespół In Vain poruszający się w klimatach progresywnego death metalu. I to nie wszystko, albowiem mocnego i polskiego wsparcia na obu koncertach im nie zabraknie! Wraz z nimi wystąpią: Non Opus Dei, Strommoussheld oraz Mind Affliction. Dodatkowo koncert w Krakowie otworzą grupy Ennorath oraz Inverted Mind, a warszawski gig Visions Of Tondal.

Bilety można już zakupić na www.kdr.8merch.com. Do 28 lutego bilety są dostępne w cenie jedynie 50zł lub do wyczerpania pierwszych stu sztuk.

Uwaga! W Progresji jedyne 250 miejsc!

Bilety po sprzedaniu 100 sztuk lub po 28 lutym będą w cenie 80zł.

*Solefald – norweski zespół wykonujący muzykę określaną jako awangardowy black metal. Założony w 1995 przez Lars’a „Lazare” Nedland’a  oraz Cornelius’a Jakhelln’a w Norwegii. Zespół swego czasu był ewenementem na scenie, gdyż nikt z norweskiej sceny black metalowej w tym okresie nie wprowadzał tak licznych eksperymentów w swojej muzyce, jak m.in. operowe wokale, symfonie. Do dzisiaj Solefald jest jedyny w swoim rodzaju, łącząc elementy black metalu, punk rocka, elektroniki, viking metalu, a nawet jazzu z użyciem takich instrumentów jak np. saksofon.    Teksty zespołu również różnią się od większości utworów black metalowych. Skupiają się głównie na tematyce konsumpcjonizmu, modzie i innych aspektach współczesnego życia. Zespół nagrał w swoim dorobku 7 albumów i w najbliższym czasie zapowiadana jest premiera kolejnego.  Muzycy Solefald udzielają się w wielu innych zespołach: Age Of Silence, Borknagar, Sturmgeis, G.U.T.

Zespół nie koncertował przez większość działalności. Jest to pierwszy występ w Polsce.

Dyskografia zespołu:

1. The Linear Scaffold (1997), Avantgarde Music
2. Neonism (1999), Avantgarde Music
3. Pills against the Ageless Ills (2001), Century Media
4. In Harmonia Universali (2003), Century Media
5. Red for Fire: An Icelandic Odyssey, Pt. 1 (2005), Season of Mist
6. Black for Death: An Icelandic Odyssey, Pt. 2 (2006), Season of Mist
7. Norron Livskunst (November 15, 2010), Indie Recordings

http://www.facebook.com/Solefald
http://www.myspace.com/solefaldofficial

*In Vain – norweski zespół poruszający się w klimatach ekstremalnego progresywnego metalu. Aktualnie zespół jest zapisany do Indie Recordings. Zespół do tej pory wydał dwa albumy, które w większości recenzji były wysoko oceniane. Aktualnie zespół ukończył swoją trzecią płytę, która ukaże się już w marcu 2013 roku. Za jego produkcję odpowiedzialny jest Jens Bogren z Fascination Street Studios (Opeth, Soilwork, Borknagar, etc).

1. The Latter Rain (2007), Indie Recordings
2. Mantra (2010), Indie Recordings

http://www.invain.org/
http://www.facebook.com/pages/In-Vain/65782594989
http://www.myspace.com/invainno

*Non Opus Dei –  polski zespół z klimatów avant-garde black metal. W muzyce Non Opus Dei czuć zakorzeniony black metal, lecz mimo to muzyka ta zaskakuje niekonwencjonalnymi pomysłami, różnymi smaczkami, dobrym i klarownym brzmieniem, a przede wszystkim ucieczką od znanych schematów.  Do tej pory zespół nagrał 6 albumów.

1. „Diabolical Metal” CD 2002 [War Is Imminent]
2. „Sem al diavol va porti al mal” CD 2004 [Metal Fortress]
3. „VI – The Satanachist’s Credo” – CD 2005 [Pagan Records]
4. „The Quintessence” – CD 2006 [Pagan Records]
5. “Constant Flow” – CD 2007 [Empire Records]
6. “Eternal Circle” – CD 2010 [Witching Hour Productions]

www.myspace.com/nonopusdeipoland
https://www.facebook.com/pages/Non-Opus-Dei/

S*trommoussheld  – polski zespół założony w 1999 roku, charakteryzujący się swego rodzaju oryginalnością na scenie poprzez połączenie symfonicznego black metalu z industrial metalem, muzyką elektroniczną czy elementami dark wave. Charakterystyczną cechą występu grupy są wizualizacje dopasowane pod muzykę oddającą klimat, za które odpowiada jeden z członków zespołu VJ KVass. W swojej karierze zespół wydał tylko jeden długogrający krążek „Behind The Curtain” z 2003 roku.

http://myspace.com/strommoussheld
https://www.facebook.com/strommoussheld

*Mind Affliction – niedawno debiutujący zespół z Krakowa poruszający się w klimatach progressive black/death metal. Zespół ma na swoim koncie jeden album „Pathetic Humanity” wydany z początkiem stycznia przez Metal Scrap Records. Zespół charakteryzuje się częstym mieszaniem gatunków od ostrych death/black metalowych zagrywek do spokojnych, harmonicznych wyciszeń.

http://www.facebook.com/mindaffliction/
http://www.reverbnation.com/mindaffliction/
http://www.kdrprods.pl/

http://www.kdr.8merch.com/

Wydarzenie Kraków – https://www.facebook.com/events/108753749303020/?ref=14
Wydarzenie Warszawa – https://www.facebook.com/events/453480688038954/?ref=14

Supporty Kraków:
Inverted Mind
Ennorath

Supporty Warszawa:
Visions Of Tondal

Tagi: ,
the best of


video


facebook

menu