Stillborn – piętnaście lat plucia!

Stillborn

Już 21.04.2012 w Krakowie, podczas cyklicznej imprezy Covenant, która odbędzie się w Klubie Kwadrat, mielecko-tarnowski STILLBORN będzie celebrował 15-lecie istnienia zespołu. Podczas nomen omen piętnastej edycji tej imprezy zespół zaprezentuje specjalny set złożony głównie z utworów ze swojego najnowszego albumu Los Asesinos del Sur wydanego sumptem Ataman Productions. Będzie to pierwszy koncert grupy od momentu premiery płyty i prawdopodobnie jedyny, jaki STILLBORN zagra w tym roku dla swoich najbardziej zagorzałych fanów.

Covenant XVSTILLBORN to przede wszystkim dziesiątki koncertów zagranych m.in. u boku takich zespołów, jak IMPIETY, ANGELCORPSE, REVENGE czy ARKHON INFAUSTUS oraz twórcy i organizatorzy niezapomnianej serii koncertów pod nazwą Legions Of Death. Ponadto setki wywiadów oraz recenzji, kilka taśm demo oraz cztery duże albumy, w tym wydany we wrześniu ubiegłego roku, bardzo dobrze przyjęty na całym świecie, bezwzględny i zaskakujący, wspomniany już Los Asesinos del Sur. STILLBORN to także zespół kontrowersyjny, nieokrzesany, enigmatyczny, prowokujący całokształtem artystycznym, ale przede wszystkim wierny tradycyjnej, bezkompromisowej death/black metalowej formule.

Oto jak podsumowuje ten intensywny okres założyciel i lider zespołu, Killer:

Gotowała razu pewnego zatroskana matka Synowi swemu sos snu. Niestety wykipiał… Okazało się, że Synów tych i matek ich było więcej na tym łez padole. Gorączka obłędów skrzyżowała ich drogi życiowe i tak oto wypłynął jad. Jad słów, jad czynów i sonicznej zagłady. Przez pierwsze 10 lat starzeli się powoli, a ich  zdawałoby się niekontrolowane
napady szału próbowano złapać na lep zwany taśmą magnetofonową. Udało się. Potem było już tylko gorzej. Postanowili użyć swego wdzięku i postanowili oczarować na żywo stosy umysłów równie obłąkanych jak oni sami. Stosy bywały momentami wielkie i szalone, lecz stawały się chwilami marnym płomyczkiem tracącej gaz zapalniczki. Ostatnie 5 lat postarzyło niestety synów tych, lecz z nietrzymających otworów nadal sączył się jad. Nadszedł czas Morderców z Południa!

Więcej o zespole, jego historii, twórczości i ciekawostkach z nim związanych dowiecie się już w niedzielę 15.04.2012 na antenie Antyradia z okolicznościowego wywiadu, jaki przeprowadził z Killerem Anzelmo do swojej autorskiej audycji Rzeźnia. Słuchajcie w godzinach 23.00-02.00. http://www.antyradio.pl

Przy okazji będziecie mogli zdobyć mnóstwo atrakcyjnych fantów, zarówno od Stillborn, jak też innych zespołów uczestniczących w festiwalu Covenant XV.

Tagi:
the best of


video


facebook

menu