Video: Stillborn – Stillborn II

Po przedpremierowych pokazach muzycznego video do utworu ‚Stillborn II – Singularities of the Ordinary Vulgar Boor’ z ostatniej płyty Morderców z Południa zatytułowanej ‚Los Asesinos del Sur’ rozgorzała gorąca, społeczna debata.

‚Jest szansa, ze powstanie całkiem nowa, świecka tradycja wśród metali – rytualne obieranie jajek’ – grzmi wyraźnie zadowolony prezes Świeckiego Towarzystwa Socjologicznego Piotr D. Mniej zachwycona zdaje się być już komendant jednej z Powiatowych Stacji Ochotniczej Straży Preprenatalnej pani Izabella T.: ‚Jeśli ktoś wymyśli coś takiego, jak później nie będzie bał się umierać?’. ‚Nie będzie’ – uspokaja Killer.

Pojawiły się też głosy krytyki dotyczące spraw czysto technicznych. ‚Bardzo mi się podoba, lecz nie byłbym sobą gdybym nie zwrócił uwagi na pewne, istotne mankamenty produkcji.’ – mówi Jacek S., rektor Katedry Sztuk Wyzwolonych Uniwersytetu Piastowskiego. ‚Około jednej minuty i czterdziestu pięciu sekund trwania obrazu, Killer wygląda jakby żuł gumę’. Zarzut odpiera ataman Tolovy, producent klipu: ‚Cała Polska wie przecież, że żuje pszczoły’.

Powstał on zimą 2011/2012, w warunkach określanych jako ekstremalne. Za scenariusz i reżyserię
odpowiedzialny jest ataman Tolovy, natomiast w roli głównej zobaczyć można Killera, uzdolnionego młodego aktora z Podkarpacia, przez niektórych już uważanego za dzisiejszy symbol seksu w kinie polskim.

Twórcy zapytani o wymowę teledysku mówią: ‚Obraz jest naturalnym rozwinięciem tekstu utworu. Dwie postaci, dwa symbole, konflikt, rozwiązanie. Plujemy w twarze i mówimy, że deszcz pada.’

Tagi:
the best of


video


facebook

menu