Ultimate Universe – rasowy stoner rockowy debiut

Pochodzący z Puław Ultimate Universe, który przez trzy ostatnie miesiące ubiegłego roku pracował nad swoim pierwszym studyjnym materiałem zadebiutuje już 6 maja. Tego dnia płyta „Welcome To The South” ukaże się z nowym numerem e-magazynu Electric Nights. Zawartość „Welcome To The South” to 12 utworów mocnego gitarowego grania w duchu Kyuss czy Black Label Society.

Ultimate Universe - Welcome To The South | Warheim.org1. Intro
2. C.U.B.A. (cute undressed babes’ albohol)
3. Woman
4. Guide
5. Welcome To The South
6. Ulysses Space Jesus
7. Folls’ Fairytale
8. Shiny Machine Called Hero
9. Lift Off
10. Supercharged Swan
11. Without You
12. V8 Monster
13. Space Cowboys

Na profilu Myspace zespołu www.myspace.com/ultimateuniversepl można w całości posłuchać czterech utworów z płyty. Więcej informacji: www.facebook.com/ultimateuniverse

Bio:

Zespół został powołany do życia pod koniec 2008 roku przez trójkę przyjaciół: Dawida (bas), Michała (gitara, wokal) i Wojtka (perkusja).

Ultimate Universe | Warheim.org

Z mniejszym i większym doświadczeniem zaczęli ćwiczyć, a w końcu komponować własne utwory okraszając ich brzmienie brudem, kurzem i odrobiną piachu wprost z pustynnych obszarów Ameryki, nadając im coraz to wyrazistszy charakter.

W roku 2009 ciężka praca zaowocowała kilkoma zagranymi koncertami (bardziej lub mniej udanymi) oraz niewielkimi zmianami składu. W okresie letnim UU zyskało nowego gitarzystę, Krystiana. Dzielny kowboj od razu zaznał wygody w ich owłosionych ramionach, w zamian oddając do dyspozycji swoje nieprzeciętne umiejętności.
Ultimate Universe tworzy dalej, tym razem już w rozszerzonym składzie. Budowany praktyką repertuar z czasem poszerza się o nowe kompozycje, które każdą świeżą melodią przybliżają ich do obrazu pustyni Mojave, wybielonych słońcem kości, zapachu rozgrzanego powietrza i ducha wolności.
W październiku 2009 roku UU zagrało ostatni koncert z Wojtkiem, który opuścił zespół z powodów osobistych.

Po krótkim zawieszeniu działalności, miejsce za perkusją zajął Maciek, dzięki któremu próby zostały wznowione i Ultimate Universe może dalej pędzić w stronę zachodzącego słońca przez bezkresy piachu, by w końcu odnaleźć wolność, cieszyć się pięknymi kobietami i smakiem wybornego whisky.

Tagi:
the best of


video


facebook

menu