Devilish Impressions ujawnia tytuł płyty

Simulacra” – tak zatytułowany został nowy album Devilish Impressions, nad nagraniami którego grupa pracowała od lipca ubiegłego roku.

Nagrania „Simulacra” rozpoczęto w lipcu ubiegłego roku od rejestracji śladów gitar w  Strobo Studio. Następnie w Hertz Studio nagrane zostały partie perkusji, po czym Lestath (ex-Sammath Naur) oraz Flumen (Asgaard) zabrali się za rejestrację orkiestracji, efektów i innych instrumentów klawiszowych. W listopadzie zespół zawitał do olsztyńskiego Studio X, gdzie nagrano wokale, by ostatecznie powrócić do Studia Hertz i resztę prac nad albumem powierzyć braciom Wiesławskim z Hertz Studio, którzy zajęli się re-ampingiem gitar, a także miksem i masteringiem.

„Naprawdę ciężko pracowaliśmy nad tym, by wszystko zabrzmiało tak, jak tego chcieliśmy. Ponieważ staraliśmy się być możliwie najbardziej precyzyjni, zajęło nam to spory kawałek czasu, zapewniam Was jednak, że warto było czekać. Nasze najnowsze dzieło śmiało mogę określić mianem kwintesencji tego, co w dotychczasowej twórczości Devilish Impressions najlepsze. Miejscami jest wciąż ekstremalnie, nigdy wcześniej jednak nasza muzyka nie była tak bardzo epicka i majestatyczna, nigdy wcześniej też nie cechowała się tego rodzaju feelingiem… ‘Simulacra’ jest zdecydowanie opus magnum zespołu!” – komentuje lider Devilish Impressions, Quazarre.

Trwają prace nad trzecią częścią raportu video dokumentującego sesję nagraniową. Raport znajdzie się w sieci już niedługo wraz z promocyjnym utworem z płyty „Simulacra”!

Tagi:
the best of


video


facebook

menu