Najsilniejszy skład w historii THY DISEASE. Nowa płyta nadchodzi!

Thy Disease - SiriusYanuary – lider i gitarzysta krakowskiego zespołu THY DISEASE dokonał rewolucyjnych zmian w składzie swej macierzystej formacji. Mikrofon na stałe przejął SIRIUS, który od kilku lat wspomagał zespół na koncertach. Jednocześnie krakowianie ostatecznie pożegnali się z PSYCHO, który kładł ścieżki wokali na wszystkich dotychczasowych longach THY DISEASE. Zaabsorbowany solowym projektem SOUND Q klawiszowiec Kuba Kubica aka Cube, znany również z DELIGHT – ustąpił miejsca VX – THE MIND RIPPER’owi – muzykowi, który od lat jest filarem kultowej formacji ATROPHIA RED SUN. Znanego również z gry w SCEPTIC perkusistę CLOUD’a zastąpił za maszynerią PAUL – ex drummer VADER. Co więcej, to nie jedyny muzyk VADER, który wzmocnił skład THY DISEASE – pełnoetatowym basistą zespołu został NOVY, znany też z BEHEMOTH, DIES IRAE i DEVILYN.

BROVAR, pełniący dotychczas funkcję sesyjnego basisty, stał się pełnoprawnym członkiem zespołu i zasilił pozycję gitarzysty rytmicznego.

To nowe narodziny dla THY DISEASE – mówi Yanuary – mieliśmy już okazję sprawdzić się podczas wspólnego gigu z BEHEMOTH w Rzeszowie. Obraliśmy nowy kierunek w którym chcemy podążać, na pewno będzie ciekawie, oczekujcie płyty!

THY DISEASE dziękując dotychczasowym muzykom za wkład i zaangażowanie z dumą prezentuję nowy, pełnoetatowy skład:

SIRIUS – wokale
YANUARY – gitara prowadząca
BROVAR – gitara rytmiczna
NOVY – gitara basowa
VX – instrumenty klawiszowe
PAUL – perkusja

W tym składzie zespół rozpoczyna właśnie pracę nad następca „Anshur Za”. Premiera płyty zapowiadana jest na jesień 2011, jednak zanim to nastąpi będziecie mieli okazję sprawdzić nowy skład w akcji na letnich festiwalach.

Bieżące informacje na ten temat znajdziecie na: www.facebook.com/thydisease, www.thydisease.com, www.myspace.com/thydisease

Tagi:
the best of


video


facebook

menu