Fields Of The Nephilim na jedynym koncercie w Polsce

Fields of the NephilimAgencja Piona-Art i Megaclub zapraszają na koncert legendy gotyckiego rocka – Fields Of The Nephilim. Zespół wystąpi w katowickim Megaclubie 6 maja 2011 roku. Będzie to ich jedyny występ w tym roku w naszym kraju. Goście zostaną niedługo potwierdzeni. Fields of The Nephilim to angielska grupa muzyczna wykonująca rock gotycki. Powstała w 1984 roku w Stevenage w Anglii, z inicjatywy Carla McCoya, Gary’ego Wiskera, Tonyego Pettitta, Paula Wrighta oraz Noda Wrighta. Niedługo potem do grupy dołączył Peter Yates, z którym zarejestrowano pierwszy album zatytułowany Dawnrazor. Zespół wydał dotąd cztery albumy, ostatni w 2005 roku.

Ktoś kiedyś napisał: „Gdyby Pink Floyd grali rocka gotyckiego, prawdopodobnie brzmieliby jak Fields of the Nephilim…
Nie sposób nie zgodzić się z powyższym stwierdzeniem obcując z ponadczasowym dziełem „Elizium”, produkcji którego podjął się sam Andy Jackson (znany m.in. ze współpracy z Pink Floyd).

Ktoś inny określił wokalistę i lidera formacji – Carla McCoya, Jimem Morrisonem naszych czasów. Fields of the Nephilim to prawdziwa legenda nie tylko gotyckiego, ale i progresywnego brzmienia. To obok takich formacji jak Bauhaus czy The Sisters of Mercy najbardziej rozpoznawalna i nadal ciesząca się wielką estymą ikona mrocznej strony rocka. Swój szacunek oraz wpływ na twórczość własną podkreślają inni wielcy twórcy muzyki metalowej i progresywnej m.in.: Celtic Frost, Katatonia, My Dying Bride, Anathema, Fear Factory, Nevermore czy Behemoth.

Po koncercie planowane jest after-party w gotyckim klimacie.

Dane koncertu:
Fields Of The Nephilim + goście
6.05.2011
Katowice / Megaclub
otwarcie bram: 18:00
początek koncertów: 19:00

bilety:
Ticketpro.pl: Empik / MediaMarkt / Saturn etc. 110,00 PLN (I pula) / 130,00 PLN (II pula)
Kolekcjonerskie: All(Katowice) / Megaclub(Katowice) / Czas(Gliwice) / Metalshop(Kraków) 125,00 PLN
Dzień koncertu: 150,00 PLN (wyłącznie w klubie)
Organizatorzy: Agencja Piona-Art i Megaclub

the best of


video


facebook

menu