Nasum (Szwecja)

NASUM

Mieszko Talarczyk (wokal, gitara), Szwecja
www.nasum.com
Autor: Dr.O

NASUM – szwedzki grindcore. To chyba powinno wystarczyć. Taki zespół nie potrzebuje dłuższego przedstawienia. Mogę wspomnieć tylko, że podtrzymują ducha prawdziwego grindcore w najlepszym stylu. To wszystko. Do przeczytania rozmowy z Mieszko Talarczykiem którą przeprowadził Dr.O zaprasza Was, sam Dr.O i reszta ekipy WARHEIM webzine.

Nasum

Cześć Mieszko. Na samym początku chciałbym Ci podziękować za umożliwienie mi zadania Tobie tych kilku pytań. Chciałbym zapytać o „Helvete”. Jak została przyjęta przez fanów? Sprzedaje się dobrze? Muszę przyznać, że moim zdaniem jest to najlepsze wydawnictwo Nasum.

Dzięki. Reakcja na „Helvete” była i jest bardzo dobra. Prawie wszystkie recenzje, które widziałem były ultra-pozytywne i to jest naprawde super. Szczególnie wtedy gdy nagrywamy albumy w taki sposób jak się NAM podoba i nigdy nie zależy nam na tym co myślą o tym inni. Myślę że to strzał w dziesiątkę.

Jak układa wam się z nowym gitarzystą?? Chodzi mi o to czy nie ma żadnych problemów z dzieleniem czasu między Nasum i Regurgitate? Jak podoba Ci się muzyka Regurgitate?? Muszę przyznać, że jest to miażdżący grindcore ale ich teksty są skrajnie różne od waszych.

Urban Skytt był najlepszym wyborem jakiego moglismy kiedykolwiek dokonać przy wyborze drugiego gitarzysty. Jest bardzo oddanym i utalentowanym muzykiem z tym samym muzyczym pochodzeniem co my i także jest bardzo otwarty na pomysły, które pojawiają się nie tylko w muzyce, którą my gramy. Ze znajdowaniem czasu nie ma żadnego problemu, ponieważ Regurgitate w tej chwili nie robią nic, ich perkusista i wokalista zostali ojcami…

Jak załapałeś się do grania właśnie grindcore’a?? Co najbardziej fascynuje Cię w tym typie muzyki?? Dla mnie jest to energia w niej zawarta…

To energia i intensywność. Usłyszałem Napalm Death i zostałem kupiony.

Co inspiruje Cię gdy piszesz teksty piosenek? Mogę powiedzieć, że są pesymistyczne i zupełnie się z nimi zgadzam. Smutne ale prawdziwe…

Codzienna życiowa rzeźnia – to mnie właśnie inspiruje. To oraz to czego większosć ludzi udaje, że nie widzi…

Jakie są wasze największe inspiracje przy pisaniu piosenek? Jakie zespoły wpłynęły na brzmienie Nasum?

Napalm Death, Carcass, Terrorizer, Assuck, Repulsion.

Kiedy słucham waszych płyt mogę powiedzieć że są bardzo bezpośrednie i konkretne, ale jest w nich coś co zmusza mnie bym wysłuchał ich jeszcze raz i kolejny. Jak to robicie?

To tajny składnik. Gdybym Ci powiedział musiałbym Cię zabić.

Czy brzmienie Nasum pozostanie takie jakim jest czy może przygotowujecie jakieś muzyczne eksperymenty, jak np. implementacja elementów z innych gatunków muzycznych?

Zawsze byliśmy i będziemy inkorporować wpływy z innych gatunków muzycznych niz grindcore.

Co myślisz od dzisiejszej scenie grindcore? Czy masz jakies swoje ulubione zespoły oprócz Napalm Death, którzy jak wiem są twoimi przyjaciółmi??

Lubię Jigsore Terror (swe) Rotten Sound (fin) Regurgitate (swe) Exhumed (usa) i kilka innych, których nie mogę sobie przypomnieć w tej chwili…

Czy znasz jakieś polskie zespoły grindcore’owe? Moge powiedzieć że mój kraj spłodził tak chorych kolesi jak Dead Infection lub Squash Bowels. Słyszałeś o nich?

Słyszałem Dead Infection ale to było bardzo dawno temu i byłem na trasie ze Squash Bowels. Bardzo mili kolesie.

Ok. Ostatnie pytanie. Co możesz powiedzieć komuś kto chce założyć własny zespół grindcore’owy. Jakieś rady?

Grajcie szybko, mocno i bawcie się dobrze. To wszystko.

Dziekuję, że zechciałeś odpowiedzieć na te pytania. Chcę Ci także zyczyć szczęśliwego Nowego Roku.

Dziękuję Tobie i życzę wszystkiego najlepszego wszystkim. Pozdrawiam.

Tagi:
the best of


video


facebook

menu