Agoraphobic Nosebleed (USA)

AGORAPHOBIC NOSEBLEED

Richard Johnson, USA
www.agoraphobicnosebleed.com
Autor: Dr.O

4 szaleńców z USA. Najlepszym wprowadzeniem do tej muzyki jest zdecydowanie ich ostatnie wydawnictwo „Altered States Of America”, które już zdążyło zapisać się w historii muzyki alternatywnej. Przed nimi nikt tak nie grał, nikt nie był tak zepsuty i nikt nie potrafił tak zatruć umysłów fanów tego przedziwnego zespołu. Z Richardem Johnsonem na temat nowej płyty oraz spraw związanych z działaniem zespołu dla magazynu Warheim rozmawiał Dr.O.

Dziękuję za okazję przeprowadzenia wywiadu z Tobą Richardzie.

Cała przyjemnośc po mojej stronie.

Agoraphobic Nosebleed

Moje pierwsze pytanie brzmi tak: kiedy zostanie wydany następny pełny album Agoraphobic Nosebleed??

Nie wiem. Praca nad nowymi nagraniami ANb nie została rozpoczęta oprócz jeszcze niewydanego jeszcze 7″ picture dysku przez Reptilian Records. Scott cały czas pracuje nad nowym wydawnictwem Pig Destroyer.

Następne pytanie dotyczy waszych występów na żywo. Czy dajecie takie??

Zagraliśmy jak dotąd tylko jeden i cały set składał się z dwóch piosenek i sampla. Na scenie jest nas wszystkich czterech, Scott na gitarze, J. obsługuje sampler i wokale. Reszta także jest na wokalach. Nie mamy na razie żadnych koncertów w planach a jeśli się pojawią będzie ich bardzo mało w wielkich odstępach czasowych.

Czy macie żywego perkusistę? Muszę powiedzieć że szczerze w to wątpię ponieważ bębny są zaprogramowane tak zajebisćier i zwarcie że nikt nie zagra czegoś tak chorego.

Tak to prawda że nie jest fizycznie możliwe zagranie niektórych z tych utworów, jeśli chodzi o perkusję. W tym momencie pojawia się sampler. Bębny są puszczane z samplera.

Ok. Następne pytanie. Jak wpadliście na pomysł nagrania płytki ze 100 trackami??

Zaczęło się od tego, że Scott chciał wydać demo które miało 30 utworów i było na 7″. Wtedy to wszystko wyewoluowało w płytkę CD z większą ilością utworów zamiast 7″. Także udało mu się odkryć, że niektóre zespoły ukrywały jeden utwór jeszcze przed 1 trackiem na płytce i w ten sposób udało mu się upchnąć aż 100 utworów na jednym CD. Jest to 3″ więc można na to tylko nagrać ok 24 minut muzyki na ten format.

Ta płytka jest tak zajebista że jak ją kupiłem to dopiero po 3 wysłuchaniu załapałem cały pomysł. Teraz myślę, że to najlepszy grindcore’owy album roku.

Dzięki! Wiem o co Ci chodzi. Mnie także zajęło to kilka podejść żeby się z tym oswoić. Za pierwszym razem tego nie pojąłem. I ja grałem na tej płytce!

Ale… czy nazywacie swoją muzykę grindcore?? Które określenie jest jak najbardziej trafne??? Grindcore?? Blitzcore?? A może używany przez Relapse zwrot ACID GRIND??

Ha ha. Zdecydowanie grindcore.

Kolejna rzecz o którą chcę spytać to projekty poboczne. Wiem Pig Destroyer Scotta, Carl ma Prosthetic Cunt, a co z Jayem i tobą?? Słyszałem jakieś ploty że Jay gra w czymś co nazywa się….aa Agnostronic Blunt i coś jak Unholy BMX?? Czym naprawdę są??

To prawda. Jay napędza oba projekty. Carl próbował założyć zespół w stylu Godflesh, który nazywał się Zero ale nic z tego nie wyszło i teraz zajmuje się czymś innym.

A co robisz ty?? Czy grasz na jakimś instrumencie??

Tak, mam zespoł Drugs of Faith. Gram na gitarze i basie, a także na bębnach ale to strasznie cienko mi idzie. Mam tylko podstawową wiedzę, która pozwala mi na wykombinowanie jakichś pomysłów na schematy bębnów.

Jako że pytałem o projekty poboczne chciałbym wiedzieć jak traktujesz ANb. Czy jest to tylko projekt poboczny czy może twój głowny zespół??

Nie, to tylko projekt dla mnie. To naprawdę zespół Scotta. Reszta z nas pracuje nad nim zbyt nieregularnie żeby to było coś ważniejszego, reszta oprócz Jaya. On pracuje nad tym bardziej niż Carl i ja, ale tylko wtedy gdy chodzi o wydanie jakiegoś nowego materiału. Ale naprawdę lubię pracę w tym zespole.

Ok. Następne pytanie tyczy się samej muzyki. Chciałbym wiedzieć kto pisze ten cały pokręcony stuff: gitary, myślę, że należą do Scotta, programowanie bębnow także ale sample i cały noise… czyj to pomysł??

Tak, Scott pisze całą muzykę i robi trochę noise’u i sampli a Jay także ma udział w noise i samplach.

Oraz jak dzielice wokale?? Czy odbywa się to w ten sposób, że jeśli utwór jest podpisany Randall, Jay się w nim wydziera??

Nie, to tylko wskazuje na to kto napisał tekst. On i Carl piszą większość tekstów.

Przy okazji, kto wpadł na pomysł by zaprosić na gościnny wokal JR Hayes’a z Pig Destroyer?? Wiem że są przyjaciółmi ze Scottem i może się mylę, ale myślę że jego maniera wokalna jest tak świetna że moglibyście przyjąć go jako pełnoprawnego członka zespołu. Ale lepiej nie. Powstałoby wtedy coś jak Pig Nosebleed lub Agoraphobic Pig Destroyer :) Niech lepiej zostanie jak jest :))

Zabawne. Rzeczywiście, odkąd Scott jest z nim w zespole było to proste żeby JR zrobił coś dla nas. Napisał także kilka tekstów dla ANb, te które zaśpiewał. Ale JR chce utrzymać te dwa zespoły osobno.

Ok. Pytanie które każdy kocha… jakie są wasze główne inspiracje muzyczne?? Jakie zespoły??

Oh, myślę że zwyczajne zespoły z tego gatunku. Stare zespoły z wytwórni Earache, stare zespoły grindcore’owe i death metalowe.

I może słówko o wpływach poza muzycznych…

Więc, Jay na pewno jest pod wpływem różnych dziwnych idei i pomysłów, co możesz wywynioskować z jego tekstów. A te dziwne hałasy na które wpadł on i Scott, nie wiem skąd wzięły się pomysły na to.

Ostatnie pytanie – co zrobicie teraz?? Zatruliście umysły ludzi ze swoją pokręconą muzyką. Może płytki pokryte LSD na nowym albumie ;) ????

Właściwie jeden z albumów wydanych przez Nightstick miał dołączone małe tabliczki co było fajnym pomysłem. Oczywiście tabliczki nie były niczym pokryte…..prawda??? Ale tak na serio, następnym wydawnictwem będzie split lp z ISIS.

Dziekuję jeszcze raz za okazję przeprowadzenia wywiadu z Tobą. Zyczę Tobie i całej ekipie ANb Wesołych Świąt.

Miłego odpoczynku ANb życzy także tobie! Dzięki.

Tagi:
the best of


video


facebook

menu