5 pytań do / Desecrate – Gortal

5 pytań do…

Desecrate (perkusja) GORTAL

Gortal - Desecrate1. Jak utrzymujesz się w formie do gry? Często ćwiczysz?
Nie ćwicze od lat. Gram tylko na próbach, ktorych jest niestety coraz mniej. Życie w tym kraju nie pozwala na realizowanie się na wielu płaszczyznach równocześnie. Utrzymanie siebie i innych wymaga poświęcenia wielu rzeczy. Na przykład czasu dla siebie, czasu na ćwiczenie. Formę utrzymuje dzięki determinacji i sile woli hehe, ale nie każda próba czy koncert to 100% moich mozliwosci. Życie :) Wyjątkiem jest wizyta w studio. Dwa weekendy po parę godzin wprawek, trochę ćwiczeń wysiłkowych a w studio przed samym nagraniem konkretne partie po „dwadzieścia razy” :)

2. Napotkałeś jakieś trudności podczas prac i nagrań z Lost Soul?
Jedyne trudności jakie napotkałem to kac, bo każde nasze spotkanie kończyło się chlaniem do rana :) Samo nagranie też było wyzwaniem ze względu na dopracowywanie partii perkusji w studio. Nagrywanie kilku paternów, zagrywek i sprawdzanie, które lepiej oddadzą ducha odrodzonego Lost Soul. I muszę przyznać, że nowy Lost Soul odrodził się niczym Feniks, w ogniu pomysłów hehe, bo po tej sesji czułem się wypalony na popiół i przez miesiąc nie mogłem patrzeć na bębny :)

3. Dlaczego akurat perkusja? Jaka jest geneza powstania idei grania na tym instrumencie?
Dlaczego perskusja – bo Gene Hoglan :) A geneza powstania idei jest zwyczajna. Idziesz ulicą, słuchasz Death – „Symbolic” i nagle wiesz, że teraz Twoja kolej a to byl rok 97/98 – potem pierwsze przymiarki w 99 i pierwsze bębny w 2000 i tak po 10 latach publicznie się z tego zwierzam hehe.

4. Największe rozczarowanie ubiegłego roku?
Nie przywiązuje uwagi do tego typu rzeczy – no dobra – nie trafiłem trzech szóstek w totka :)

Tagi:
the best of


video


facebook

menu